Szukamy firmy budowlanej

Szukamy firmy budowlanej

Szukamy firmy budowlanej

Znalezienie dobrej firmy budowlanej czy też remontowej jest dużo trudniejsze aniżeli mogłoby się to na początku wydawać. Z jednej strony wykonawców jest sporo, z drugiej nie każdy wykona solidną pracę. W jaki sposób szukamy firmy budowlanej? Mimo tego, że dzisiaj w internecie można znaleźć praktycznie wszystko, każdą usługę, to jednak przy branży budowlanej bywa różnie. Część dobrych firm nie posiada bowiem strony internetowej, gdyż wychodzi z założenia, że niewarto. Tymczasem jest to bardzo duży błąd. Strona w sieci to doskonała forma reklamy i przy tym niezwykle skuteczna. Jeśli do takiej strony doda się jeszcze zdjęcia wykonanych realizacji, to potencjalny klient od razu będzie wiedział z czym ma do czynienia i może określić, czy jest zainteresowany czy też oczekuje czegoś innego.

Co bardziej obrotni właściciele firm budowlanych dodatkowo mogą dodatkowo zadbać o umieszczenie referencji czy też rekomendacji. Tego typu dodatki zawsze działają na potencjalnych klientów. Mimo oczywistych korzyści, większość firm z branży budowlanej oraz remontowej zatrzymała się na poziomie reklamy umieszczanej na słupach ogłoszeniowych czy też ogłoszeniach w gazetach. Prócz tego działa jeszcze stary i sprawdzony sposób, a więc polecenia. Mimo tego, że dzisiaj reklama w sieci jest najskuteczniejsza, to przy poszukiwaniu ekip remontowych i budowlanych bardzo często kierujemy się tym, co ktoś powiedział. Na ogół przed planowanym większym czy też mniejszym remontem, w pierwszej kolejności pytamy naszych znajomych czy może posiadają namiary na kogoś godnego polecenia. Później po otrzymaniu telefonu dzwonimy do danej osoby czy też firmy i w większości przypadków absolutnie się dostosowujemy.

Rynek ten rządzi się bowiem swoimi prawami. Z reguły jesteśmy nieufni nawet w kwestii wykonania podstawowego remontu, nie wspominając już o poważniejszych pracach budowlanych. W zasadzie ciężko się temu dziwić, bowiem nie tak może pójść cała masa ważnych rzeczy. Sporo ekip remontowo-budowlanych nie posiada stosownego doświadczenia a jednak świadczy usługi. W branży tej, jak chyba w żadnej innej bardzo wiele osób działa na prowizorycznych zasadach. Firmy zakładane są przez ludzi potrafiących niewiele, wychodzących z założenia, że jakoś to będzie. Rzeczywiście jakoś będzie, jednak nie zawsze tak, jak oczekuje tego klient. Pojawiający się w trakcie remontu czy budowy problem jest ciężki do rozwiązania, ponieważ sporo firm niechętnie spisuje jakiekolwiek umowy, a klienci nie naciskają w znacznym stopniu, mimo tego, że powinni.

W jeszcze gorszym położeniu może znaleźć się potencjalny zleceniodawca, jeśli pewne sprawy wyjdą już po zakończonych pracach. Wówczas nie ma miejsca w zasadzie na żadne roszczenia. Sytuacja podobnie wygląda od wielu lat i problem polega na tym, że absolutnie nikt z tym nic nie robi i po prostu akceptuje się taki stan rzeczy. Wytoczenie procesu sądowego może być ciężkie z powodu braku umowy. Jej spisanie zabezpiecza obydwie strony i dzięki temu mamy jasną sytuację. Z jednej strony zleceniodawca będzie spokojniejszy, gdyż w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów, może dochodzić swoich praw, z drugiej zaś strony zleceniobiorca również może spać spokojnie i nie obawiać się choćby o swój zarobek.

Część osób, zlecając firmie budowlanej czy też remontowej wykonanie określonych prac, zwleka z zapłatą, pomimo tego, że wszystko zostało wykonane dokładnie tak jak należy. Obydwie strony liczą na wzajemną uczciwość, jednak praktyka pokazuje, że bywa z tym bardzo różnie. Spisanie umowy chroni zatem interesy obydwu stron.

napisane przez: